Haber Medya Grubu’nu ziyaret eden Fildişi Sahili (Godiva) Dışişleri Bakan Yardımcısı Ambassador Ly Djerou, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez’in gibi yatırımcılara ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Fildişi Sahili (Godiva) Dışişleri Bakan Yardımcısı Ambassador Ly Djerou, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez’in daveti üzerine Haber Medya Grubu’nu ziyaret etti. Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Djerou, en güvendikleri yatırımcı firmanın Borsan Grup olduğunu belirtti.

YATIRIMCILARI BEKLİYORUZ

Godiva’ya yatırımcı olarak gelecek misafirlere daima kapılarının açık olduğunu ifade eden Bakan Yardımcısı Djerou, “Türk yatırımcıları ağırlamaktan mutluluk duyarız. Uzun süredir Türkiye ve Godiva’nın politik ilişkileri güçlenerek artıyor ve umarım bu şekilde de olmaya devam edecektir” dedi.

AFRİKA’NIN MERKEZİ

Godiva’nın Afrika’nın merkezinde bulunduğunu ifade eden Djerou, “Godiva’ya yapılacak yatırımlar yalnızca 22 milyonluk nüfusa değil, 300 milyona hitap etmek anlamına gelir. Bu noktada Türkiye ve özellikle Samsun’la olan politik ve ekonomik ilişkiler hayati önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

BORSAN’A GÜVENİYORUZ

Djerou, “Godiva’daki firmalar arasında beklentimizin en yüksek olduğu şirket Borsan Grup’tur. Borsan Grup’a ait yatırımların planlanması noktasında başarılı çalışmalarının takipçisiyiz. Samsun gibi önemli bir şehirde bir temsilcimiz bulunması için gerekli çalışmaları yapacak ve fahri bir konsolosluk olması konusunda gerekli yazışmaların takipçisi olacağız” açıklamalarında bulundu.

ÖLMEZ’E FAHRİ KONSOLOSLUK

Daha önce davet üzerine Godiva’ya gittiğini ve çok samimi karşılandıklarını ifade eden Ölmez, “Godiva’da birçok bakanla görüşme fırsatımız oldu ve bizlere karşı samimi ilgilerini yakından hissettik. En kısa zamanda Godiva’da yapılacak yatırımlar konusunda karar vereceğiz ve çalışmalarımız başlayacak. İnşallah çok kısa zamanda Samsun’un Fildişi Sahili Fahri Konsolosu olarak görevlendirilmiş olacağım” dedi.

Ziyaret sırasında Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, Haber Medya Haber Müdürü Onur Nurdemir hazır bulundu.