Borsan Aydınlatma ve Kablo Bölge Distribitörü Borel Tekno Elektrik, Borsan Kablo’nun 110 milyon liralık yatırımla Samsun’a kazandırdığı Türkiye’nin üretimde ikinci, altyapı bakımından da en teknolojik alüminyum kablo entegre tesislerini İç Anadolu Bölgesi bayilerine gezdirdi

Borsan, Türkiye’nin üretimde ikinci büyük alüminyum entegre tesisini incelemeleri için, Türkiye genelindeki bayi ve müşterilerini bir plan dahilinde Şubat ayından itibaren kente davet etmeye devam ediyor. Borsan Aydınlatma ve Kablo Bölge Distribütörü olan Borel Tekno Elektrik hazırlanan programa göre Çorum, Kırıkkale, Kırşehir, Niğde, Nevşehir, Aksaray, Amasya, Tokat, Sivas ve Kayseri’deki bayileri Samsun’a davet etti. Samsun’a gelen İç Anadolu Bölgesi’ndeki 120 bayi ile Borel Tekno Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Selami Tarım, Satış Pazarlama Müdürü Lokman Kazancı, İç Anadolu Bölge Satış Temsilcisi Nevzat Atabey ve İç Anadolu Doğu Satış Temsilcisi İbrahim Taç, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez tarafından karşılandı.

BORSAN DÜNYA MARKASI

Borel Tekno Elektrik Bayileri’ne toplantı salonunda bilgiler veren Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, “Türkiye’de üç ayrı dalda aynı marka altında üretim yapma özelliğine sahip tek firma olan Borsan, hem Türkiye’nin en büyük kablo üreticilerinden biri hem de aydınlatma ürünleri ve grup priz üretiminde de kendi segmentinde Türkiye’nin en büyük firmasıdır. Türkiye’nin en donanımlı ve teknolojik fabrikalarından biri olan Borsan, üretiminin en nitelikli halini gerçekleştirirken, satış ağı alanında attığı büyük adımlarla, Türkiye’de 81 ilde 7 bölge müdürlüğü ile hizmet vermektedir. 4 kıtada 65 ülkede ihracat ağıyla da dünyaya açılmaktadır. Ulusal ve uluslararası tüm kalite belgelerine sahip olan Borsan, dünya standartlarındaki üretim ve hizmet kalitesini en üst seviyeye taşırken, daima zirveyi hedefleyerek üretimin her anında büyük bir titizlikle hareket eden önemli bir dünya markasıdır” dedi.

TEKNOLOJİDE ÜSTÜN

Türkiye’nin en büyük ikinci alüminyum kablo üreticisi olan Yılka Kablo’yu Borsan bünyesine kattıktan sonra Samsun’a taşıdıklarını belirten Ölmez, “2014 yılında alüminyum kablo işine, Gebze’de olan Yılka Kablo’yu satın alarak girdik. Yılka’yı Samsun’a taşıdık. Türkiye’nin kapasite bakımından ikinci büyük alüminyum fabrikası ile Samsun’da hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Fabrikamız, kapasite olarak Türkiye’de ikinci olmasına rağmen teknolojik olarak en ileri alt yapıya sahip. 40 bin 500 metrekare üzerine inşa ettiğimiz fabrikamızda, ilk etapta 220 kişiyi istihdam edeceğiz. Aydınlatma ürünleri de faaliyete geçtiği zaman toplam 400 kişiyi istihdam edeceğiz. 2016’nın birinci çeyreğinden sonra kablo dışı ürünlerde, gerek grup prizde, gerek aydınlatmada, eletrik malzemeleri diye tabir ettiğimiz ürünlerin yüzlerini tamamen yenileyeceğiz. Daha rekabetçi, daha estetik, daha yüzü güzel ürünleri de 2016’ın ikinci yarısından sonra  piyasaya sunmaya başlayacağız” diye konuştu.

11 ÜLKEDE PAZAR LİDERİ

2015 yılının başında İtalya Milano’da satın aldıkları 75 yıllık İtalyan markası fabrikada üretime devam ettiklerini ve burada üretilen zayıf akımlı çok özel kablolarla birlikte, Türkiye’de ürettikleri bakır ve alüminyum kabloları da Avrupa’nın en özel pazarlarına ulaştırmış olacaklarını ifade eden Ölmez, “Borsan artık kaliteyi konuşmuyor. Çünkü kaliteyle ilgili standartları çok önce bitirmiş. Borsan artık teknolojiyi de konuşmuyor. Çünkü Borsan, dünyada teknolojik anlamda gelinebilecek en son noktada üretim yapan, yine en gelişmiş laboratuvarlarda bunların testlerini yapan ve Türkiye’de ilk defa Fransa kalite belgesini alan bir firma. İhracat yaptığı 65 ülkenin, 11’inde pazar lideri durumunda. Borsan bugün Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisindedir. Yine bin büyük ihracatçı içerisinde 266’ncı sırada. ilk yüzde 25’lik büyük ihracatçılar içerisinde” dedi.

Borel Tekno Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Selami Tarım ise, davet üzerine Samsun’a gelen bayilerine teşekkür edip çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından Borsan Genel Müdürü İsmail Öz, Yurtiçi Satış Müdürü Adil Güngör, Kalite Kontrol Müdürü İbrahim Hakkı Kılıç, Depo ve Lojistik Müdürü Fevzi Şenocak, Üretim Müdürleri Onur Berberoğlu, Onur Keleş ve Selim Köse, Borsan ve Yılka kablo fabrikalarını, bayileri gezdirdi.

41231503164823150316