borsan kablo fabrikası ve üretim-tesisleri

Tesislerimiz

Borsan, Alüminyum, Zayıf Akım Kablo Fabrikası ve Ar-Ge Merkezimiz

Bakır Üretim tesisimizde uluslararası standartlara uygun olarak aylık 1000 ton bakır işlenmektedir.

FİLMAŞİN

Upcast sürekli Döküm tesisimizde üretilen bakır filmaşinler ASTM B 49 ve DIN 17652 standartlarına uygun kalitededir. Üretilen filmaşinler bir bölümü kendi tel çekme tesisimizde girdi tel olarak kullanılmakta, kalan bölümü ise müşteri özel istekleri doğrultusunda ambalaj yapılarak satılmaktadır.

ÇIPLAK TEKLİ BAKIR TELLER

Kabatel makine grubunda siparişe göre tavlı ya da tavsız (sert) üretilen tek teller Tel Çekme tesisimizin diğer bölümlerinde girdi tel olarak kullanıldığı gibi çelik ve karton sepetler içinde, DIN 630 çelik makaralarda ambalajlanarak doğrudan satılmaktadır. Ortatel ve incetel makine grubunda üretilen teller çaplarına ve müşteri isteklerine bağlı olarak DIN 630 çelik makaralarda ve DIN 250 plastik makaralarda ambalajlanarak sevk edilmektedir.

Çap 0,15 mm’den 3.50 mm’ye kadar tek tel üretimi yapılabilmektedir.

ÇOKLU BAKIR TELLER

Modern Teknonolijiye sahip makinelerde , soğuk tel çekme yöntemiyle tavlı olarak inceltilen çok telli ürünler , aynı anda 16 tele kadar 0,15 – 0,49 mm aralığında üretilerek DIN 630 luk demir makaralara sarılmaktadır. Bu ürünler kendi tesisimizde bükümlü tellerin giriş hammaddesi olarak kullanılabilidiği gibi , doğrudan da satılabilmektedir.

BÜKÜLÜ BAKIR TELLER

Tektel ve çoktelli tel çekme makinelerinde üretilen çıplak tavlı teller büküm makinelerinde girdi teli olarak kullanılır. Bu teller Single Twist ve Rijit Strander büküm makinelerinde müşteri isteği ve standartlar doğrultusunda 0,50 mm2’den 300 mm2’ye kadar kesitlerde kullanım yerine göre belirlenmiş geometrik yapılarda ve hatvelerde bükülür DIN 630 çelik makaralara sarılarak sevk edilir.

Kablo Üretim tesisimizde uluslararası standartlara uygun olarak aylık 1000 ton bakır işlenerek aşağıdaki kablo ürün grupları üretilmektedir.
PVC izoleli Tesisat Kabloları
Pvc izoleli Bükülgen Kablolar
0.6/1 kV PVC İzoleli Alçak Gerilim Güç Kabloları
0.6/1 kV XLPE İzoleli Alçak Gerilim Güç Kabloları
Halojensiz Alev İletmeyen Kablolar
FE 180 Aleve dayanıklı kablo
Zayıf Akım Kabloları

PVC hava şartlarına olan yüksek dayanıklılığı, kolay işlenebilmesi, metal yüzeye yapışma özelliğinin olması ve iyi elektriksel özelliklerinin bulunması nedeni ile kablo imalatında geniş yer almıştır. “Kaliteli kablo kaliteli hammadde ile üretilir” prensibine sahip olan PVC granül tesisimiz Kablo üretim tesisleri ile entegre şekilde çalışmaktadır. Yıllık 11.000 ton natürel ve renkli PVC üretim kapasitesine sahiptir. Üretilen PVC granüller silolar ve taşıma hatları ile otomatik olarak extruder hatlarına iletilir. Bu şekilde tüm dış etkenlerden korunarak üretim prosesine katılır.

Aydınlatma Sektöründe Türkiye’nin en büyük üreticileri arasında yer alan firmamız , 29 yıllık tecrübesiyle modern makine parkurunda ürettiği 400 çeşit ürünle iç ve dış pazarda sektöründe lider konumdadır.

Ürettiği ürünlerin tasarımını ve kalıplarını kendi bünyesinde deneyimli personelleriyle yapan Borsan geliştirdiği pratik çözümlerle aydınlatma sektörüne yeni standartlar getirmiştir.

Ürettiğimiz ürünlerdeki kullanılan hammaddeler çevreye ve sağlığa zararlı kimyasallar içermemektedir.

Grup Priz Üretim Tesisleri
Firmamız Grup priz Sektöründe tüm bileşenleri kendi entegre tesislerinde üreten tek firma özelliği taşımaktadır.

Ürettiği ürünlerin tasarımını ve kalıplarını kendi bünyesinde deneyimli personelleriyle yapmaktadır,

Uluslararası kalite belgelerine sahip ürünlerimiz, dünyada 55 ülkeye ihraç edilmekte, iç ve dış pazarda zincir marketlerin ana tedarikçisi durumundadır.

Ürettiğimiz ürünlerdeki kullanılan hammaddeler çevreye ve sağlığa zararlı kimyasallar içermemektedir.

Fiş Baskı Üretim Tesisleri
Modern Fiş baskı tesislerinde üretilen enjeksiyon baskılı fişlerde kendi ürettiğimiz TSE ve HAR Kalite Belgeli kablolar kullanılmaktadır.

Bu ürünler grup priz üretimimizde kullanılmasının yanı sıra büyük beyaz eşya, elektrikli ev aletleri ve grup priz üreticilerinin de tedarikçisi durumundadır.

Uluslararası kalite belgelerine sahip ürünlerimiz, dünyada 55 ülkeye ihraç edilmektedir.

Ürettiğimiz ürünlerdeki kullanılan hammaddeler çevreye ve sağlığa zararlı kimyasallar içermemektedir.

Firmamız tam otomasyonlu Sıkmalı Kablo Pabucu ve Ek muf makineleriyle % 99.5 bakır boru kullanarak uluslararası standartlara uygun olarak piyasanın talep etmiş olduğu tüm kesitlerde ve metrik ölçülerinde SKP ve Ek Mufu üretimi yapmaktadır.

Üretilen bu malzemelerin kaplaması yine kendi tesislerinde Nikel-Krom kaplanarak iletkenliği ve dış etkilere karşı dayanıklılığı artırılmaktadır.

Üretimi yapılan bu ürünler yurt içine ve yurt dışına satılmaktadır.

Alüminyum Kablo Üretim tesisimizde uluslararası standartlara uygun olarak aylık 1000 ton alüminyum işlenerek aşağıdaki kablo ürün grupları üretilmektedir.

0.6/1 kV PVC İzoleli alüminyum iletkenli Alçak Gerilim Güç Kabloları
0.6/1 kV XLPE İzoleli alüminyum iletkenli Alçak Gerilim Güç Kabloları
0.6/1 kV XLPE İzoleli alüminyum iletkenli Halojensiz Alev İletmeyen Alçak Gerilim Güç Kabloları Kablolar
0.6 / 1 kV XLPE İzoleli Alüminyum İletkenli Askı Telli Enerji Kabloları AER – ABC

Alüminyum CCR Rod döküm tesisimizde uluslararası standartlara uygun olarak 9,5 mm ve 12,5 mm Aylık 1500 Ton alüminyum Rod ( filmaşin) üretimi yapılmaktadır, bu ürünler kendi tel çekme hatlarımızda giriş teli olarak kullanıldığı gibi, sıkı sarım şeklinde paketlenerek müşterilerimizeda satışı yapılmaktadır.

Alüminyum tel çekme tesisimizde 1,30 – 7,50 mm arasında yüksek kalitede alüminyum tel inceltme işlemi yapılmaktadır burada üretilen ürünler tel bükme makinelerimizin giriş malzemesi olarak kullanılmakta, talep edildiğinde ise 630 mm makaralarda satışı yapılmaktadır.
Aldrey press döküm tesisimizde özel alaşımlı billet döküm hammaddesi extrurizyonda preslenerek 7,5 mm yüksek mukavemetli aldrey tel üretiminde kullanılacak olan filmaşinler üretilmektedir, bu teller ABC ve AER kabloların üretiminde izoleli veya izolesiz olarak askı teli şeklinde kullanılmaktadır.

12+18+24 tel Rijit Strander büküm , 12+18 tel Rijit Strander , 24 tel Rijit Strander , ve tübülar Alüminyum tel büküm hatlarımızda 1000 mm² kadar EC – AAC – AAAC- ACSR Alüminyum iletkenlerin üretimi yapılmaktadır.