Dünyanın her yerinde enerji taşıyoruz.

1984’te kurulan Borsan Kablo, global pazarın Türkiye’den yükselen yıldızı olmaya devam ediyor.

İnsan, Güven, Tutku

Kalite ve Sistem Belgelerimiz

Belgelerimizi incelemek için tıklayın.

Başkanın Mesajı

Değerli Çalışanlarımız ve İş Ortaklarımız;

Gerek ülkemiz gerekse dünya genelinde ekonomik, siyasi ve sosyal iklimde yaşanan olağanüstü gelişmeler karşısında oluşan istatistiklerden, olgulardan, nesnel durumlardan dersler çıkarmaya ve gözlemlemeye devam ediyor. Uzun yıllardır Türkiye’de ve dünyada farklı alanlara yatırım yapıyor ve yatırım yaptığımız alanlarda büyük başarılara imza atıyoruz.

Borsan olarak kurulduğumuz 1984’ten bugüne değin belirlediğimiz vizyonumuz dahilinde kararlılığımız, enerjimiz, iş ahlakımız ve etik değerlere saygımız ile prensiplerimizden taviz vermeden ülkemizde ve dünyada yeni değerler yaratmaya ve büyümeye devam ediyoruz.

Başlıca faaliyet alanımız olan Bakır, Alüminyum Güç ve Tesisat Kabloları ve Zayıf Akım Kablolar haricinde Led Aydınlatma ve Elektrikli Tesisat Ürünleri fabrikalarımızda engin tecrübelerimizle üretimini gerçekleştirdiğimiz sayısız ürün çeşitliliği ile Türkiye ve dünya pazarlarında lider sanayi kuruluşları arasında yer almaktayız. Borsan Grup bünyesinde Türkiye ve dünyanın muhtelif bölgelerinde yer alan farklı sektörlerden saygın şirketlerimiz ve 2000’in üzerinde çalışanımızla, uluslararası kalite standartlarına uygun üretim yaparak üretimimizin büyük bir yüzdesini 4 kıtada 75 ülkeye ihraç ediyoruz.

Hizmet ve faaliyet alanlarımızda edindiğimiz tüm kazanımlar ile sağlamlaştırdığımız kaliteli üretim ve hizmet anlayışımızı, artan verimlilik ve sürdürülebilirlik ilkelerimizi, yeni değerler yaratmak için seferber etmeye devam edeceğiz.

Tüm bu başarılarda emeği geçen değerli yöneticilerimize, çalışma arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

Adnan ÖLMEZ
Yönetim Kurulu Başkanı

Firma Profili

Kurulduğu 1984 yılından bugüne, sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek büyümede sürekliliği hedefleyen Borsan, modern üretim ve otomasyon altyapısına sahip Samsun OSB’de yerleşik 70.500m² kapalı ve 10.000m² açık alan üzerine kurulu fabrikaları ve İstanbul’da bulunan satış ofisi ile Türkiye’nin Bakır, Alüminyum ve zayıf akım olmak üzere 3 farklı kulvarda kablo üretimi yapabilen lider sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır.

Borsan, aylık 1.200 ton bakır ergitme kapasitesi, 1.000 ton bakır tel işleme kapasitesi ile bakır güç ve tesisat kabloları, natürel ve renkli PVC granül üretimini Samsun’da bulunan 30.000 m² kapalı alana sahip tesislerinde gerçekleştirmektedir.
Borsan, yatırım hedefleri doğrultusunda Gebze’de yer alan YILKA Alüminyum fabrikasını 2017 yılında Samsun’daki yeni ve modern tesislerine entegre ederek aylık 2000 ton Alüminyum ergitme kapasitesine sahiptir. Alüminyum iletkenli yeraltı enerji kabloları, güç ve tesisat kabloları, izolasyonlu ve izolasyonsuz havai hat kabloları, EC tam alüminyumlu çıplak iletkenleri, çelik özlü çıplak iletkenleri, alaşımlı alüminyum iletkenlerin üretimi sağlanmaktadır.

Borsan zayıf akım ve özel tasarım kablo sektörüne 2014 yılında giriş yaparak Avrupa pazarındaki gücünü pekiştirmek, ihracat odaklı istihdam ve üretim maliyetlerini düşürmek ve rekabetçi konumunu sürdürmek adına global ölçekli ve stratejik bir yatırım hamlesi gerçekleştirmiştir.

İtalya’nın Milano kentindeki en köklü zayıf akım kablo üreticilerinden Salvi Cavi’nin satın alınması ve üretim hatlarının 2017’de Türkiye’ye taşınması ile Borsan Cavi markası Borsan üretim bünyesine katılmıştır. Borsan Cavi İtalya’da yarım asırlık kablo üretim geçmişi ile 8binin üzerinde çok derin bir ürün teknik bilgisine sahiptir. Birçok özel hammadde çeşidini işleme kabiliyeti ile Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) de dahil olmak üzere 180’den fazla devlet alt yapısı ve OEM üreticinin onaylı tedarikçisidir.

Borsan Cavi Telekomünikasyon, medikal, robotik ve endüstriyel otomasyon, mobil araçlar, uzay ve savunma sanayi, inşaat, ulaştırma olmak üzere çeşitli sektörlere uygun ve mükemmel kalite ile geniş bir standart kablo yelpazesi sunar. Ayrıca yıllar içerisinde müşterinin özel isteklerine göre geliştirilen kabloların tasarımı ve üretimi konusunda derin bir deneyim kazanmıştır.

Büyük bir bilgi birikimine ve İtalyan kablo üretim geleneğine yatırım yapan Borsan yurt içi ve yurt dışı müşteri talepleri doğrultusunda ürettiği ürünlerin “TSE, TSEK, VDE, UL, CPR, EAC, REACH, RoHS, CE,” gibi ulusal ve uluslararası belgelere sahip olduğu gibi UL kapsamında 97 adet AWM Style kalite sertifikası ile Türkiye’deki en geniş UL onayına sahiptir.
Borsan faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde bir dünya markası vizyonuna ulaşabilmek için Ar-Ge faaliyetlerine sürekli yatırım yapmaktadır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2018 yılında tescil edilen Borsan Ar-Ge Merkezi ve 350m² alanda kurulu bulunan ve Karadeniz’in en büyük Aydınlatma Laboratuvarının yanı sıra, Yangın test Laboratuvarı, Metal ve Polimer Laboratuvarı gibi bölümlerde özel ekipman, cihazlar ve test programlarının kullanıldığı Borsan Ar-Ge Merkezi’nde, yirminin üzerinde Ar-Ge mühendisi ve araştırmacı personel görev yapmaktadır.

Borsan, uzun vadeli yaklaşımı ve kalitesiyle fark yaratan ve stratejik yatırımlarıyla güvenle büyüyen, geleceğe gururla taşınan Türkiye’nin lider markalardan biri olmaya daima devam edecektir.