Dünyanın her yerinde, enerji taşıyoruz.

1984’te kurulan Borsan Kablo, global pazarın Türkiye’den yükselen yıldızı olmaya devam ediyor.

  • Vizyon

    Etik ilkelerimiz, değer, hedef ve stratejilerimiz doğrultusunda, ürünler geliştirip; en yüksek standartta üretmek, satış ve satış sonrası hizmetlerimizi en üst düzeyde gerçekleştirmek, müşterilerimize, bayilerimize, iş ortaklarımıza, çevremize ve şirket ortaklarımıza kattığımız değeri sürekli kılmak ve belirgin biçimde artırmak.

  • Misyon

    Uzmanlık alanlarımızı genişleterek bulunduğumuz sektörlerde yeni ufuklar açmak, müşterilerimizin artan gereksinim ve beklentilerini aşarak memnuniyetlerini en üst düzeye taşımak, muhtemel gereksinimleri önceden görerek ürün ve çözüm geliştirmek.

  • Kalite Politikamız

     

Kalite ve Sistem Belgelerimiz

Belgelerimizi incelemek için tıklayın.

Başkanın Mesajı

Değerli Çalışanlarımız ve İş Ortaklarımız;

Borsan Grup olarak uzun yıllardır Türkiye’de ve dünyada farklı alanlara yatırım yapıyor ve her yatırım yaptığımız alanda büyük başarılara imza atıyoruz.

Kurulduğumuz ilk günden bu güne belirlediğimiz vizyonumuz, kararlılığımız, enerjimiz, iş ahlakımız ve etik değerlere saygımız ile; prensiplerimizden taviz vermeden ülkemizde ve dünyada yeni değerler yaratmaya ve büyümeye devam ediyoruz. Geride bıraktığımız 2014 yılı hem ülkemizde hem de dünyada büyümenin yavaşladığı, özellikle Orta Doğu, Rusya ve Türki Cumhuriyetlerde belirsizliğin hakim olduğu bir yıl oldu. Bu yılda yaşanan siyasi ve ekonomik belirsizliklere rağmen grup olarak başarılı bir yıl geçirdik. 2014 yılı kârlılığımızı arttırarak büyüdüğümüz, içinde bulunduğumuz tüm sektörlerde hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz oldukça verimli ve başarılı bir yıl oldu. Grubumuza hem yeni şirketler ilave ettik hem de mevcut şirketlerimizde önemli kapasite artış yatırımları yaptık. Verimlilik anlamında yüzde yüzün üzerinde bir başarı elde ettik.

Türkiye’nin 2. Büyük alüminyum kablo üreticisi olan Yılka Kablo’yu satın alarak, Grubumuzun en eski ve büyük firması olan Borsan Kablo bünyesine kattık. Samsun fabrikamızda yüzde 30, Gebze fabrikamızda yüzde 45 kapasite artırımına gittik, bunun sonucu olarak da en yüksek verimlilikle ve yüzde 83’lük bir büyüme ile 2014 yılını geride bıraktık. 2015 yılında Avrupa’da bir kablo fabrikası satın alarak orada da üretime başlamayı planlıyoruz.

Hedefimiz bu başarımızı 2015 yılında da sürdürmek, çalışanlarımız ve iş ortaklarımız ile birlikte; çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve ülkemize daha fazla değer katmaktır. 2015 yılı ve sonrasında da çok hızlı düşünüp, çok hızlı karalar alarak, yatırımlar yaparak bilinçli ve dikkatli bir şekilde büyümeye devam edeceğiz. Bu başarıda emeği geçen yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

Adnan ÖLMEZ
Yönetim Kurulu Başkanı

Firma Profili

Birbirinden farklı sektörlerde 15 şirket ile faaliyet gösteren, bünyesinde 2000 ’den fazla personeli istihdam eden Borsan Grup’a bağlı olan Borsan Kablo, Elektrik, Aydınlatma San ve Tic. A.Ş. 1984 yılında kurulmuştur. Borsan, kurulduğu günden bu güne, her zaman kendini yenileyen ve geliştiren “DENEYİM’’li ve uzman kadrosu, yaptığı titiz Ar-Ge çalışmaları ve benimsediği ‘’YENİLİK’’çi vizyonu ile sektöründe ‘’FARK’’ yaratmış, ‘’TEKNOLOJİ’’nin en son imkanlarını kullanarak yaptığı dünya standartlarındaki üretimi ve hizmet kalitesi ile Türkiye ve dünyada sektörünün ‘’LİDER’’ markalarından biri olmuştur.

Bugün, Türkiye’de üç ayrı dalda aynı marka altında üretim yapabilen tek firma olan Borsan, Türkiye’nin en büyük kablo üreticilerinden biri olmakla beraber, aydınlatma ürünleri, tesisat malzemeleri ve grup priz üretimini de kendi fabrikalarında entegre bir şekilde gerçekleştirmektedir. Borsan, aylık 1.200 ton Bakır Ergitme Kapasitesi, 1000 ton Bakır Tel İşleme Kapasitesi ile Bakır İletkenli Enerji Kabloları, Halojensiz Kablolar, Yeni Nesil FE 180 Kablolar, Zayıf Akım Kabloları, Bakır Tel ve PVC Granül Üretimini Samsun’da bulunan 30.000 metrekare kapalı alana sahip fabrikasında gerçekleştirmektedir.

Borsan, aylık 2.000 ton Alüminyum Ergitme Kapasitesi ile Alüminyum İletkenli Yeraltı Enerji Kabloları, İzolasyonlu ve İzolasyonsuz Havai Hat Kabloları, Tam Alüminyum İletkenleri, Çelik Özlü Alüminyum İletkenleri, Alüminyum Tel ve PVC üretimini Gebze’de bulunan 16.000 metrekare kapalı 14.000 metrekare açık alana sahip fabrikasında gerçekleştirmektedir.

Ulusal ve uluslararası tüm kalite belgelerine sahip olan Borsan ’da ‘’Sürdürülebilir Standart Kalite’’ ön plandadır. Tüm ürünlerin elektrik, mekanik, kimyasal ve yangına dayanıklılık testleri, uzman ekibin kontrolünde Borsan laboratuvarlarında en modern cihazlarla yapılmaktadır.

Borsan, üretiminin yüzde 50 ’den fazlasını 4 kıtada 70’den fazla ülkeye ihraç etmekte, Türkiye’de 7 Bölge Müdürlüğü ile 81 ilde hizmet vermektedir. Ukrayna’da bulunan şirketleri ile de tüm Ukrayna geneline satış yapmaktadır. Borsan, kalitesiyle fark yaratan, stratejik yatırımlarıyla güvenle büyüyen, geleceğe gururla taşınan lider marka olmaya daima devam edecektir.