Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Samsun’a kazandırdıkları 110 milyon TL’lik yatırımın Türkiye’nin en büyük ikinci alüminyum kablo fabrikasının teknolojik anlamda da en ileri alt yapıya sahip olduğunu söyledi

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Borel Tekno Elektrik’in 120 bayisinin Bakır ve Alüminyum fabrikalarını ziyaretinde, rekor sayılabilecek süre içinde 110 milyon liralık yatırımla Türkiye’nin ikinci büyük alüminyum kablo fabrikasını hem de üstün teknolojik altyapısıyla kazandırdıklarını anlattı. Adnan Ölmez’in Borsan Grup hakkında da bilgiler verdiği toplantıya,  Borel Tekno Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Selami Tarım, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Ölmez de katıldı. Borsan Kablo’nun fabrikalarını gezen bayiler, hayranlıklarını gizleyemediler.

BÖLGENİN EN İYİ YATIRIMI

Bölgenin en iyi yatırımını Samsun’a kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirten Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, “Türkiye’nin kapasite bakımından ikinci büyük alüminyum fabrikası ile Samsun’da hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Fabrikamız kapasite olarak Türkiye’de ikinci olmasına rağmen teknolojik olarak en ileri alt yapıya sahip. 40 bin 500 metrekare üzerine inşa ettiğimiz fabrikamızda, ilk etapta 220 kişiyi istihdam edeceğiz. Aydınlatma ürünleri de faaliyete geçtiği zaman toplam 400 kişiyi istihdam edeceğiz. Senenin birinci çeyreğinden sonra kablo dışı ürünlerde; gerek grup prizde, gerek aydınlatmada, eletrik malzemeleri diye tabir ettiğimiz ürünlerin yüzlerini tamamen yenileyeceğiz. Daha rekabetçi, daha estetik, daha yüzü güzel ürünleri de 2016’ın ikinci yarısından sonra  piyasaya sunmaya başlayacağız” dedi.

SAMSUN’A MANEVİ BORCUM VAR

Samsun’a özel fiyatlar sunacaklarını kaydeden Ölmez, “Yaptığımız büyük yatırımlar sonucunda Samsun’u çok ihmal ettiğimizi fark ettik. Ben Samsun’da doğdum, Samsun’da büyüdüm ve burada yaşlanacağım. Mezarım da bu şehirde olacak. Bu anlamda Samsun’a olan manevi borcumuzu ödemek için bölgenin en iyi yatırımını şehrimize kazandırdık. Samsun’da elektrik işi ile iştikal eden bütün arkadaşlarımıza fiyat anlamında her türlü desteği sağlayacağız. Aradığınız bütün ürünleri alüminyum ve bakır kablonun bütün ürünlerini Borel’de bulabilirsiniz” diye konuştu.

İTALYA’DA ÜRETİM VAR 

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, 2015 yılının başında İtalya Milano’da satın aldıkları 75 yıllık İtalyan markası fabrikada üretime devam ettiklerini ve burada üretilen zayıf akımlı çok özel kablolarla birlikte, Türkiye’de ürettikleri bakır ve alüminyum kabloları da Avrupa’nın en özel pazarlarına ulaştırmış olacaklarını kaydetti.

11 ÜLKEDE LİDER MARKA

Borsan’ın 4 kıtada 65 ülkede ihracat yaptığını kaydeden Ölmez açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Borsan artık kaliteyi konuşmuyor. Çünkü kaliteyle ilgili standartları çok önce bitirmiş.  Borsan artık teknolojiyi de konuşmuyor. Çünkü Borsan, dünyada teknolojik anlamda gelinebilecek en son noktada üretim yapan, yine en gelişmiş laboratuvarlarda bunların testlerini yapan ve Türkiye’de ilk defa Fransa kalite belgesini alan bir firma. İhracat yaptığı  65 ülkenin 11 tanesinde pazar lideri durumunda. Borsan bugün Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde 336 gibi önemli bir sırada. Yine bin büyük ihracatçı içerisinde 266’ıncı sırada. İlk yüzde 25’lik büyük ihracatçılar içerisinde. ”

19140802163213080216371308021644130802165113080216