Borsan Kablo CEO’su Mehmet Arbek Akay, Borsan Grup‘un Samsun’un simge şirketlerinden biri olduğunu belirterek,Türkiye’de kurumsallaşma açısından birçok şirketin cesaret edemediği adımları atıyoruz dedi

Borsan Kablo CEO’su Mehmet Arbek Akay, Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu‘nun sunduğu
Akşam Hikayeleri programının canlı yayın konuğu oldu. Akay, Samsun güzel bir şehir, Borsan da bu şehrin simge şirketlerinden.
Türkiye’de kurumsallaşma açısından birçok şirketin cesaret edemediği adımları atıyoruz ifadelerini kullandı.

ULUSLARARASI MARKA

Borsan Grup için önemli hedefleri olduğunu söyleyen Akay, Borsan’ı, Türkiye’deki yerli sermayeli şirketler arasında kendi sektöründeki en iyi şirket haline getirmek istiyoruz. Kalite, teslimat ve operasyonel mükemmellikte Türkiye’nin en iyisi olmak için yola çıkmış durumdayız. Ortak aklı esas alan, planlı, programlı, güven veren bir iş kültürü oluşturma çabasındayız. Varmak istediğimiz yerler 2 adım uzaklıkta ancak bu bitmeyen bir yolculuk.Her zaman daha iyisi, daha başarılısı olabilir. Neden uluslararası bir dünya markası olmayalım Bunun için planlarımızı yapıyoruz ve buna uygun çalışıyoruz diye konuştu.

OMÜ’LÜLERE ÇAĞRI

Akay, Borsan Grup içerisinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden (OMÜ) mezun olmuş yeterli çalışan bulunmadığını belirterek, bundan sonra OMÜ’den mezun olacak ve mezun olmuş arkadaşlarımıza çağrı yapıyorum,  Borsan’ın geleceğinde yer almak isteyen gençlerimizi beraber büyümeye çağırıyorum.Sadece mühendislik bölümü değil, diğer muhtelif bölümlerden öğrencileri de, Borsan’ın geleceğini birlikte belirlemeye bekliyoruz. Eğer bu gençler arasında en yeteneklilerine Borsan’da yer verirsek, başarılarımıza devam ederiz. Borsan’ın gelecekteki konumlanması,  günümüz gençliğinin başarısı ve iş kültürüne bağlı şeklinde konuştu.