33 yıllık tecrübesiyle bir dünya markası olan Borsan Grup, yeni LED aydınlatma ürünlerinin yanı sıra zayıf akım ve özel tasarım kablo, bakır ve alüminyum iletken kablo ürünleriyle mart ayında Dubai gerçekleşecek Orta Doğu Elektrik 2018 Fuarı’nda boy gösterecek.

Borsan Middle East Electricty 2018

Birbirinden farklı sektörlerde 15 şirketle faaliyet gösteren Borsan Grup, dünyanın en büyük elektrik sektörü fuarlarından 43. Uluslararası Elektrik, Elektronik ve Aydınlatma Fuarı’nda yerini alacak. Borsan Grup, 6-8 Mart 2018 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuara LED aydınlatma, zayıf akım ve özel tasarım kablo, bakır ve iletken kablo ürünleriyle 7’nci holde toplamda 42 metrekarelik stantlarıyla hazır bulunacak. Dünyanın dört bir yanından elektrik, elektronik, aydınlatma ürün ve hizmetleri sunan bin 500 katılımcı; ziyarete gelen hükümet yetkilileri, ticari alıcılar, acente ve distribütörler, proje sahipleri, danışmanlar, bilgi işlem uzmanları, mühendisler, müteahhitler ve girişimcilere ürün ve hizmetlerini sergileyecek.

Borled’den LED teknolojili 300’e yakın yeni ürün

Samsun’da bulunan tesislerde Türk çalışanların emeğiyle üretilen Borled marka LED aydınlatma armatürleri iç ve dış mekan olmak üzere yaklaşık 300 çeşit sunan bir ürün grubuna dönüştü. Borled, aynı zamanda Türkiye’de LED aydınlatma ürünleri segmentinde 3 yıl üretici garantisi sunan ilk marka oldu.

Aylık bin 200 ton bakır ergitme kapasitesi, bin ton bakır tel işleme kapasitesi ile bakır iletkenli enerji kabloları, halojensiz kablolar, yeni nesil FE 180 kablolar, zayıf akım kabloları, bakır tel ve PVC granül üretimi gerçekleştiren Borsan Kablo markası bakır ve iletken kabloları ile fuarda yer alacak.

Fuarda ülkemizin en güçlü temsilcisi olduklarını ifade eden Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, “On yılı aşkın süredir hiç aralıksız katıldığımız bu fuarı, uluslararası alanda kendimizi müşterilerimize hatırlatma ve yeni ürünlerimizle müşterilerimizi buluşturma açısından çok önemsiyoruz. Grup olarak her geçen gün ürün portföyümüzü genişletiyoruz ve özellikle hedeflediğimiz Orta Doğu pazarında varlığımızı perçinlemek adına bu fuar bize iyi bir fırsat sunuyor. Dünyanın pek çok farklı noktasından gelen ziyaretçilere Türkiye’yi ve üretim tesislerimizin bulunduğu Samsun’u tanıtma imkanı bulabildiğimiz için ayrıca gurur duyuyoruz” dedi.