Borsan Elektrik, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan 2014 yılında en çok ihracat yapan ilk 500 büyük firması arasında, geçen yıla oranla yüzde 90 artış sağlayarak büyük bir başarıya imza attı.

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, 65 ülkeye ihracat yaptıklarını hatırlatarak, “İhracattaki başarımız kadar, Borsan Elektrik’in dünyada tanınır ve saygın bir marka olma hedefi var” dedi.

266. Sırada

TİM’in 2013 yılında açıkladığı en çok ihracat yapan firmalar listesinde ikinci 500’de 571. sırada yer alan 2014 yılında ise yüzde 90 artışla 266. sıraya yükselen Borsan Elektrik’in başarısının asla tesadüf olmadığını kaydeden Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, bu tablonun gurur verici olduğunu söyledi.

65 Ülkeye İhracat

Ölmez, yaptıkları yeni yatırımlar ve yeni ihracat pazarları açılmalarıyla sadece cirosal değil, katma değeri yüksek ürünlerle de dünyada tanınır ve saygın bir bir marka olma hedeflerinin bulunduğunu açıklayarak, “Borsan Elektrik, dünyada 65 ülkeye ihracat yapıyor. Bu ülkelerden 8’inde sektöründe piyasa lideridir. Bunu, tanınır ve saygın bir dünya markası olma hedefinde çok önemsiyorum. Türkiye’nin geleceğinin de katma değeri yüksek üretimlerle markalaşmada olduğunu görüyorum. Bu yüzden de ihracattaki başarımız kadar dünyada saygın bir markası olma hedefine adım adım yaklaşıyoruz” diye konuştu.

Ölmez, bu başarı da emeği geçen bütün ekibi yürekten kutladığını da sözlerine ekledi.