Kablo ve aydınlatma ürünleriyle varlık gösterdiği 75 ülkenin 10’unda pazar lideri olan Borsan Grup, Borled markasının 300’den fazla ürünü, Borsan Cavi markasının zayıf akım ve özel üretim kablolarıyla Avrupa’nın en büyük aydınlatma fuarı Light + Building 2018’de yerini alacak.Grubun amiral gemisi Borsan Kablo ürünleri de standdaki yerini alacak.

Kuruluşu 1984 yılına dayanan Borsan Grup, Borled markasını dünya pazarlarında tanıtmaya devam ediyor. Mart ayı başında Dubai’deki 43. Uluslararası Elektrik, Elektronik ve Aydınlatma Fuarı’nın ardından, Borled ve Borsan Cavi ürünlerini, 18-23 Mart 2018 tarihlerinde Frankfurt’ta gerçekleştirilecek Light + Building 2018’de sergileyecek. Borsan Grup markalarının ürünlerini, Messe Frankfurt Fuar alanının 6’ncı holünde A50-3 numaralı standda tanıtacak.

2017 yılında yeniden yapılanma ve fabrika yatırımlarını tamamlayan Borled, yerli üretim LED teknolojili aydınlatma ürünlerinin satışına başladı. 300’ün üzerinde ürünüyle sektörde önemli bir konuma gelen Borled, yurtdışı pazarlarındaki varlığını daha da güçlendirmek istiyor.

Türkiye, kiralanan alan açısından ilk 10 ülke arasında

Almanya’nın Frankfurt kentinde Messe Frankfurt tarafından düzenlenen Light + Building 2018 Fuarı, aydınlatma sektöründe Avrupa’nın en büyüğü konumunda. Her 2 yılda bir gerçekleştirilen fuara 2016 yılında 851’i Almanya olmak üzere toplamda 2 bin 626 kuruluş ve marka katıldı. 250 bin metrekareye yakın bir alana yerleşik fuarın katılımcıları arasında Türkiye, kiralanan alan olarak ilk 10’da yer alıyor. Yine 2016 yılında fuarı ziyaret eden 216 binin üzerindeki ziyaretçinin yarısının yurtdışından gelmiş olması, uluslararası pazarlara erişim noktasında fuara katılımın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Adnan Ölmez: “Ülkemiz aydınlatma sanayiinin en güçlü olduğu fuar”

Katılımcı sayısı ve kiralanan alan açısından Light + Building’in, Türk markalarının en çok ilgi gösterdiği fuar olduğunu belirten Adnan Ölmez, “Son 3 yıldır ülkemiz, bölgemiz ve şirketimizin daha parlak geleceği için yatırımlar yapıyoruz. Geçtiğimiz yılın sonlarında başladığımız LED ürünlerimizin üretimiyle artık hem Türkiye hem de uluslararası pazarlarda gururla boy gösterebiliyoruz.

Borsan Grup olarak markalarımızı dünyanın dört bir yanında 75 ülkede satıyoruz ve 10’unda da pazar lideriyiz. Frankfurt’ta olmamızın nedeniyse, yeni LED ürün grubumuzla, Avrupa’daki güçlü konumumuzu daha da pekiştirmek. Burası, kalite ve estetikten ödün vermeyen ve önemseyen Avrupalı müşterilerimizle en ideal buluşma noktamız. Türkiye’de sektörde 3 yıl üretici garantisi veren ilk şirketiz. Ürünlerimize olan bu güvenimizi Avrupalı müşterilerimize de göstermek ve kanıtlamak istiyoruz. Buna ilave olarak üretim dışında tüm operasyonlarını Avrupa’dan yönettiğimiz Borsan Cavi’nin ürünlerini de sergileyerek, grubumuzun know-how ve prestij taşıyıcısından gücünü ortaya koyacağız” dedi.

Borled’den LED teknolojili 300’e yakın yeni ürün

Samsun’da bulunan tesislerde Türk çalışanların emeğiyle üretilen Borled marka LED aydınlatma armatürleri iç ve dış mekan olmak üzere 300’e yakın çeşit sunan bir ürün grubuna dönüştü. Borled, aynı zamanda Türkiye’de LED aydınlatma ürünleri segmentinde 3 yıl üretici garantisi sunan ilk marka oldu.

Fuarda ayrıca telekomünikasyon, robot sanayi, otomotiv, havacılık, savunma sanayi ve pek çok farklı sektörlere hizmet eden Borsan Cavi markasının ürünleri de sergilenecek. Merkezi İtalya’da bulunan şirket, 80 binin üzerinde ürün çeşitliliğine sahipken ayrıca Avrupa’nın tamamında toplamda 180’den fazla imalatçının onaylı tedarikçisi konumunda.